Včelka Mája

Včelka Mája

Včelka Mája je dětský koprodukční animovaný seriál natočený v Japonsku. Velmi volně navazuje na knihu Včelka Mája a její příhody, kterou napsal německý autor Waldemar Bonsels v roce 1912. Seriál byl nadabován do mnoha jazyků a vysílán v mnoha zemích včetně Německa, Portugalska, Belgie, Francie, Itálie, Řecka, Československa, Bulharska, Slovinska, Bosny, Španělska, Srbska, Finska, Islandu, Polska, Chorvatska, Maďarska, Japonska, Austrálie, Spojených států amerických, Kanady, Jižní Afriky, Latinské Ameriky, Izraele, Ruska, Libanonu (jako "Zena") a Íránu.

První 55-dílná série z roku 1975 byla vyrobena v koprodukci Japonska, Kanady, Rakouska a Západního Německa. Produkována byla společností Nippon Animation a poprvé uveden na japonské televizní stanici Asahi, následovalo uvedení v Kanadě a Západním Německu.

Po úspěchu první série bylo v roce 1979 natočeno 52-dílné pokračování Šin Micubači Maja no boken (Nová včelka mája), produkováno také společností Nippon Animation. Poprvé bylo uvedeno až v roce 1982. Od té doby se obě série (dohromady 107 dílů) vysílají společně, avšak v různých jazykových mutacích s různým počtem dílů. Například česká verze, vyrobená v roce 1984 má 104 dílů.

V roce 2012 vyšly nové díly Včelky Máji v 3D. V nových dílech od společnosti Studio 100 je toho hodně jinak než v původních dílech. například se hodně obměnily hlavní postavy a Mája žije v blízkosti svého úlu a Vilík v úlu hlavně na rozdíl od Máji přespává, jinak se pohybuje spíše v její blízkosti. Nových dílů je 78 a jejich obvyklá délka je 10-12 minut, zatímco staré díly jsou běžně dlouhé 20-24 minut. V Česku by se měly nové díly vysílat ot dubna roku 2014 na kanálu Déčko patřícímu České televizi. Na Slovensku se nové díly vysílají na kanálu Jednotka počas víkendů od 7:30 do 7:45.

Zobrazit jako:
     
V této kategorii není vloženo žádné zboží.

Slevy v měsíci Červen

Hodnocení  [více]

V současné době není napsáno žádné hodnocení.

Musíte vidět

Filtrování výběru