USB Flash disk

Nové zboží

Slevy v měsíci Červen


USB flash disk

USB flash disk nebo také běžně flashka či fleška je paměťové zařízení, které se používá převážně jako náhrada disket. Výhodou je velikost zařízení. Většinou má velikost klíčenky a je vybaveno pamětí typu flash, která umožňuje uchování dat po odpojení napájení. Data se do disku nahrávají přes USB, proto ten název. Ikdyž je v názvu slovo disk, vlastní médium ve tvaru kotouče nemá.
Jako první začali komerčně vyrábět flash disk v roce 2000 IBM a Trek Technology. První flash disky od IBM měly kapacitu 8 MiB, což ve své době dosti překročilo kapacitu běžné diskety. Moderní flash disk si můžete zakoupit již v několika velikostech kapacity, a to od 1GB do 256 GB.
Použití je velice široké. Od přenosu dat (nejčastější využití), přes systémovou administraci (nastavení softwaru, nahrávání firmware do základních desek), ukládání hudby (připojení flashdisku do FM transmiteru zastane funkci MP přehrávače) až po zálohy, které jsou také velice využívané).
Výhody USB flash disk
• Kompaktnější ostatní přenosová média
• Odolnější proti poškození
• Většinou vyšší kapacita než u CD a DVD
• Malá spotřeba elektrické energie
• V novějších operačních systémech nejsou zapotřebí žádné ovladače

USB Flash disk

Jelikož je flash disk na trhu k dostání ve velkém množství provedení, nejčastěji v jednoduchých tvarech, proto Vám Living fantasy přináší extra cool USB flash disk v netradičním designu, který potěší i rozesměje.
Především nabízíme flash disk MIMOBOT. V dalších kategoriích naleznete flash disk ve tvaru Vašich oblíbených postav z filmů a seriálů, jako je Star Wars, Transformers a Hello Kitty. Máte rádi komiksy? Tedy pro Vás budou sekce DC Komics, Greel Lantern. Hledáte flash disk s moderním designem se zaměřením na popovou kulturu a retro classics, potom je tu pro Vás Weenicons. Vyberte si svuj USB flash disk a buďte jiní než ostatní! Hodí se i jako užitečný a originální dárek.

Hodnocení  [více]

V současné době není napsáno žádné hodnocení.

Musíte vidět