Palcáty, sekery a kladiva

Palcáty, sekery a kladiva

Palcáty, sekery a kladiva z pěnového latexu se skládají z laminátového jádra pokrytého hustou pěnovou vrstvou. Díky absenci ostrých hran jsou bezpečné a často je používají pro Larp, dřevárny či living fantasy. Mají uplatnění i v divadle, ale i v osobním životě, kdy si je můžete vzít ke svému kostýmu a vytvořit tak realistický a ucelený dojem. Naše palcáty, sekery a kladiva pomohou vytvoří z vašeho Larpu neobyčejný zážitek. V našem sortimentu naleznete i filmové a herní repliky.
Palcát je úderná ruční zbraň, používaná jezdectvem ve středověku. Palcát je variantou válečného kladiva, na rozdíl od kladiva se nemuselo před úderem natáčet. Sloužil k drcení brnění. Pokud protivník měl pouze drátěnou košili, způsoboval pohmožděniny až zlomeniny. Palcát je užíván též jako symbol moci (Jan Žižka z Trocnova).
Sekera je obdobně, jako mnoho nástrojů byla v minulosti používána jako sečná zbraň. Skládá se z topůrka a hlavy sekery. Ostří může být na obou stranách nebo na druhé straně mají bodec. Příbuznými nástroji sekery jsou kladiva a palice. Prodloužením topůrka vzniká halapartna. Válečné sekery byly používány Vikingy, Indiány a ve fantasy světě trpaslíky. A co by to byl kat bez pořádné popravčí sekery.
Válečné kladivo je zbraň užívána k probíjení odolných a obrněných cílů.

Zobrazit jako:
     
V této kategorii není vloženo žádné zboží.

Nové zboží

Slevy v měsíci Červenec

Hodnocení  [více]

V současné době není napsáno žádné hodnocení.

Musíte vidět

Filtrování výběru