Draci Figurky

Figurky draci, tak se nazývá kategorie věnovaná všem sběratelům milující tuto tématiku.
Draci jsou mýtická zvířata, která známe z pověstí, pohádek, lidových vyprávění. Setkáváme se s nimi již od 18. století před našim letopočtem. Jsou známy v mnoha kulturách a v různých formách. Celosvětová rozšířenost způsobila vznik spousty draků různého vzhledu, velikostí. Obecně lze říci, že jde o mohutného tvora, připomínajícího ještěra či hada. Draci se liší počtem hlav - například v Číně je znám jednohlavý, řecká mytologie znala stohlavého draka, v pohádkách našich babiček mívá zpravidla lichý počet hlav, nejčastěji tři nebo sedm. Někteří dovedou létat a sršet oheň, jed či mráz ze chřtánu. Rozlišují se i podle toho zda jsou hodní nebo zlí. Dobří draci se vyskytovali převážně v Číně, v Evropě zase máme krvelačné bestie pojídající zvířata a lidi.  

Figurka draka jako originální dárek

Draci jsou spojováni s bohatstvím a majetkem, který zpravidla ochraňují ve svém dračím doupěti. Figurky draci obohatí vaší kolekci o skvostné kousky.

V této kategorii naleznete sběratelské předměty draci, figurka drak / figurky draci je originální dekorace pro všechny fanoušky fantasy. Figurky jsou i origánlím dárkem.

Zobrazit jako:
     

Slevy v měsíci Leden

Hodnocení  [více]

V současné době není napsáno žádné hodnocení.

Musíte vidět

Filtrování výběru

Podle Značky:

Podle Ceny: