Bruce Lee

Bruce Lee

Bruce Lee vlastním jménem Bruce Jun Fan Lee. Narodil se 27. listopadu 1940 a zemřel 20. července 1973 v Hong Kongu. Během svého krátkého života stihnul vyvinout vlastní styl bojového umění Jet Kune Do, stal se průkopníkem asijských bojových umění v západní kinematografii a ikonou pro miliony lidí na celém světě. Poté, co se dostal do potyčky s jedním členem mafiánské triády ho otec poslal do USA, protože se obával o jeho život. Tehdy se devatenáctiletý Bruce Lee dostal do San Franciska se sto dolary v kapse a titulem mistra v asijském boxu. Aby se uživil začal pracovat u příbuzných a studuje.

V roce 1964 na Mezinárodním mistrovství v karate (kde se seznámí s Chuckem Norrisem) předvádí neuvěřitelné kousky jako jsou kliky na dvou prstech, přičemž je dělá tak rychle, že to diváci nejstíhají sledovat. Také zde předvádí svůj legendární one inch punch. Lee, který stojí čelem ke svému partnerovi s lehce nataženu rukou, na vzdálenost jednoho palce od hrudi jeho oponenta. Aniž by se napřáhl, Bruce Lee rovnou udeří a jeho partner je odhozen dozadu, kde dopadá na připravenou židli. Síla rány je však taková, že se na židli neudrží a padá na zem.

V následujících letech si Bruce Lee objevuje jako seriálová hvězda v televizi a otevírá svou vlastní školu, kde vyučuje vlastní styl Jeet Kune Do, což je kombinace bojových umění a prvků, které sám Lee vybral. Během velice krátké doby natočil legendární a kultovní film Drak přichází (Enter the Dragon) a během několika málo let umírá. Jako oficiální příčina smrti je uváděn mozkový edém. Druhou konspirační verzí je, že Bruce Lee zemřel následkem "doteku smrti" (dim-mak - funguje na stejném principu jako jednopalcový úder, ale následky se mohou projevit až po týdnech, nebo i letech), kvůli tomu že šířil východní tajemství mezi lidi na Západě. V té době mu bylo pouhých 32 let... i za tak krátkou dobu se však stal kultovní ikonou.

Zobrazit jako:
     
V této kategorii není vloženo žádné zboží.

Slevy v měsíci Červen

Hodnocení  [více]

V současné době není napsáno žádné hodnocení.

Musíte vidět

Filtrování výběru