Batman

Batman filmové repliky

Temný Rytíř se vrátil! Tajemný ochránce Gothamu s maskou netopýra děsí celé podsvětí a zasazuje rány mafii tak jako GCPD nikdy předtím. V roce 2005 se pustil režisér Christopher Nolan do filmového restartu Batmanovského mýtu, který stvořila v roce 1939 autorská dvojice Bob Kane a Bill Finger. Komiks se poprvé objevil v rámci Detective Comics #27 se jménem Bat-Man a představil podivínského miliardáře Bruce Waynea, jenž byl v dětství svědkem vraždy svých rodičů Thomase a Marthy Wayneových kriminálníkem Joe Chillem. Mladý Bruce se po této události rozhodl zdokonalit své tělo, schopnosti a bojová umění tak aby mohl ochraňovat bezbranné a nevinné občany Gothamu. Po mnoha letech výcviku se jeho tělo stalo dokonalým nástrojem k boji, podpořeným absolutním mistrovstvím v mnoha formách boje od Ninjutsu, Karate, Kung-fu, Tsunemoti a dalších. Tréninku se mu dostalo i od Richarda Dragona, známého jako nejlepší bojovník světa. Ovšem jen dokonale cvičené tělo neobstojí proti kriminální mysli a proto vystudoval detektivní a výslechové techniky zahrnující kromě jiného i mučení zločinců, na rozdíl od policie totiž Batman není vázán zákonem a jeho posobnost nemá hranice. Díky svému úsilí a geniální mysli se z Batmana stal nejlepší detektiv na světě a zločinci z Gothamu brzy poznali, že takového protivníka ještě neměli. Batman se navíc spoléhá na své vynálezy, jako jsou Bat-Claw, Batarang, Batmobile či Batwing a díky tomu je vždy o několik kroků napřed před svými nepřáteli. Co by však byl Batman bez pořádných nepřátel a tak se mu do cesty staví kromě mafie i taková zločinecká esa jako Bane, Scarecrow, The Penguin, Clayface či král všech zločinců Joker! V této sekci naleznete exkluzivní filmové repliky vytvořené jak podle filmů s Batmanovskou tématikou tak samozřejmě podle komiksů a her Batman! Filmové repliky Batman V našem obchodě naleznete v různých sekcích. Koupit si můžete spony na peníze Batman nebo repliky minci z filmů o tomto Temném rytíři. V modelech naleznete i Batmobil a hrnečky a trika. nesmíme zapomenout na sběratelské figurky Batman

Zlatá éra Batman

V Batmanově prvním vystoupení v Detective Comics č. 27 byl již bojovníkem se zločinem. Batmanův původ byl vysvětlen až v Detective Comics č. 33 v Listopadu 1939 a následně dovyprávěn v komiksu Batman č. 47. Bruce se narodil Dr. Tomasovi Wayne a jeho ženě Mart, kteří byly velice bohatí filantropové města Gotham City. Bruce vyrůstal na Wayneově panství a užíval si privilegovaného dětství až do osmi let, kdy byly jeho rodiče zavražděni malým kriminálníkem Joe Chillem když se vraceli z kina. Mladý Bruce přísahal, že zbaví město zločinu, které jej připravilo o rodiče a podstoupil velmi intenzivní intelektuální a fyzický výcvik, nicméně si uvědomil, že ani tyto dovednosti nebudou dostatečné. Většina zločinců jsou ve skutečnosti pověrčiví zbabělci a proto se z Bruce musel stát symbol, který zasáhne jejich nejprimitivnější strach a nažene jim hrůzu do srdcí, stvoření noci, hrůzy a temnoty! V prvotních komiksech zlatého období Batmanovského komiksu měl Bruce Wayne snoubenku jménem Julie Madison, se kterou adoptuje osiřelého Dicka Graysona, jenž se stane jeho pomocníkem v boji se zločinem jménem Robin. Batman se také stane zakladatelem Justice Society of America do které patří například i Superman. Jakožto urputný bojovník se zločinem se stal Batman čestným členem Gothamské policie.

Stříbrná éra Batman

Poté co komiksové nakladatelství DC představilo v 60. letech 20. století multi-vesmír se Batmanovy příběhy oddělili na různé paralelní vesmíry označované jako Earth-1, Earth-43 atd. V každém z těchto paralelních vesmírů existuje jiná varianta Batmana, jehož osud byl odlišný od toho klasického ze zlaté éry. V Earth-2 variantě Batmana se Temný rytíř neštítí použít střelné zbraně, je ženatý s napravenou Catwoman a mají společného potomka Helenu Wayne, která se stane Huntress. Huntress se později s Robinem stávají ochránci Gothamu poté co se Batman rozhodne odejít na odpočinek a Bruce Wayne se stává policejním komisařem do doby, než je zabit v posledním Batmanovském dobrodružství. Během stříbrné éry Batman často spolupracuje s ostatními hrdiny jako je Superman, Green Lantern, The Flash což vedlo k založení nové komiksové série World´s Finest Comics vydávané až do roku 1986. Batman a Superman jsou charakterizovány jako velmi blízcí přátelé bojující bok po boku i tváří v tvář smrti. Nejenom v Americe, ale už i u nás si lidé pořizují jako dekoraci sošky Batman.

V roce 1969 se Dick gryson vydává na Vysokou školu jako důsledek snahy DC Comic revidovat Batmanovský svět a tak se i Bruce Wayne stěhuje z Wayneovo panství do penthausu na vrcholku Wayne Foundation v centru Gotham City aby byl blíže Gothamském zločinu. V rozmezí let 1970 až 1980 Batman operuje jako sólo bojovník s občasným přispěním Robina a Batgirl. Batmanovské příběhy se stávají temnější ponuřejší jako důsledek narůstající brutality a kriminality v Gothamu způsobené návratem maniakálního Jokera a příjezdem Ra´s Al Ghula na scénu. V roce 1980 se z Robina stává sólo bojovník se zločinem známý jako Nightwing. Jednou z hlavních kategorií v našem shopu jsou hrnky Batman, každodenní nádobí, bez kterého se nikdo doma neobejde. V dnešní době chtějí lidi se něčím lišit, chtějí, aby bylo poznat, co mají rádi a jaký jsou. Dávají naobdiv svojí odlišnost a pro ty jsme přichistali šperky Batman

Moderní Batman

Po vydání 12-dílného komiksu Crisis on Infinite Earth se DC Comics rozhodne zrestarovat celou Batmanovskou sérii a angažuje Franka Millera (mimo jiné i autor kultovní komiksové série Sin City) aby převyprávěl Batmanův příběh a původ v příběhové linii Batman: Year One. Spoustu příběhů ze zlaté i stříbrné éry však zůstávají kanonické v Post-Crisis vesmíru. Dochází k mnoha změnám jako například u Gothamské policie, která se stává velmi zkorumpovanou, byla odstraněna postava Phillipa Wayne a mladý Bruce je tak vychováván Alfredem Pennyworthem. Dále již Batman není zakládajícím členem Justice League a byl pozměněn příběh Jasona Todda (druhého Robina). V našem obchodě můžete naleznout Batman doplňky, kam jsme zařadili peněžneky, dekorativní obrazy batman, poznámkové bloky, ale i otvíráky. Sběratelské modely Batman nadchnou opravdové fanoušky Temného rytíře .

Zobrazit jako:
     
V této kategorii není vloženo žádné zboží.

Nové zboží

Slevy v měsíci Listopad

Hodnocení  [více]

V současné době není napsáno žádné hodnocení.

Musíte vidět

Filtrování výběru